• ÚŽASNÉ 3. MIESTO NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY

• Mesto Balaton v Maďarsku sa stalo v dňoch od 20. do 25. júna centrom Majstrovstiev Európy Showtime Dance – súťaže vo výrazových tancoch. SHOWTIME DANCE je tanečná súťaž, kde sa prezentuje viac ako 150 tanečných štýlov. Súťaž  má postupový charakter. Jednotlivé kolá postupujú nasledovne:

• Regionálna kvalifikácia
              • Grand finále SHOWTIME DANCE – majstrovstvá Slovenska
              • Majstrovstvá Európy

Regionálne kvalifikácie sú kvalifikačnými kolami na Grand finále SHOWTIME DANCE - Majstrovstvá Slovenska. Následne sa organizuje Grand finále SHOWTIME DANCE – Majstrovstvá Slovenska, ktoré predstavujú kvalifikačnú súťaž pre Majstrovstvá Európy. Súťažiaci sa kvalifikujú do nasledovného kola počtom získaných bodov za konkrétne vystúpenie. Organizátor uverejní a oznámi hranicu získaných bodov, ktorú je potrebné dosiahnuť k postupu do ďalšieho kola až po ukončení všetkých súťaží daného kola. Ak súťažiaci dosiahol minimálnu hranicu a viac bodov, ktoré sú zverejnené, tak automaticky získava nomináciu do ďalšieho kola. Naše dievčatá  z tanečného odboru pod vedením pani učiteľky Bc. Martiny Janiglošovej toto všetko absolvovali a na Majstrovstvách Európy získali neuveriteľné 3. miesto. Dievčatám a pani učiteľke blahoželáme a prajeme veľa úspechov a radosť z tanca aj do budúcna.

Marek Majerčák

• Záverečný koncert ZUŠ

• pondelok 27.6.2019 bola brána telocvične základnej školy  otvorená pre všetky deti a ich rodičov. O 18:30 h  sa tam totiž konal verejný koncert z cyklu záverečných. Náš detský orchester uviedol tie najznámejšie filmové piesne, za ktoré získali oskarové ocenenia všetky odbory ZUŠ Lendak