• Ja nič, ja tanečník – workshop ľudového tanca

• V našej ZUŠ sme v dňoch od 20.08.2023 do 23.08.2023 realizovali tanečný workshop pre našich žiakov z II. stupňa. Išlo o tanečníčky z tried p. uč. Polanskej. Cieľom tanečných dielní bolo podporiť pohybové zručnosti mladých tanečníkov a osvojenie si základov ľudového tanca. Sekundárnym cieľom bolo tiež praktické predstavenie metodiky výučby ľudového tanca pedagogičkám ZUŠ priamo pri práci s deťmi. Hosťovanie na workshope prijal aj DFS Slonecko pod vedením p. uč. Heleny Koščákovej.​​​​​​​​​​​​​​​​

Lektormi workshopu boli:

• Mgr. Katarína Babčáková, PhD. - Etnochoreologička, tanečná pedagogička, odborná pracovníčka pre folklór a folklorizmus v Národnom osvetovom centre v Bratislave.
              • Róbert Sabol - Interprét ľudového tanca, člen tanečnej skupiny Bardfa a folklórneho súboru Hornád z Košíc, lektor škôl tanca a tanečných domov, vzdelávacích aktivít v oblasti folklórneho hnutia.

Workshop prebiehal štyri dni v dvoch blokoch v koncertnej miestnosti ZUŠ:

• od 09:00 do 12:00 hod – I. blok
              • od 12:00 do 14:00 hod – obedňajšia prestávka
              • od 14:00 do 17:00 hod – II. blok

Na konci workshopu žiaci získali osvedčenie o úspešnom absolvovaní štvordňových tanečných dielní od organizátorov tohto podujatia a to konkrétne Podtatranského osvetového strediska v zastúpení Bc. Alexandry Bachledovej. Podujatie bolo financované z Fondu na podporu umenia.

Ešte raz ďakujeme všetkým za skvelú atmosféru a za výborné tanečné výkony našich žiakov.

V Lendaku 28.08.2023                                                                        Vypracovala: Ing. Martina Polanská