•

Názov organizácie: Spojená škola, školská 535/5, Lendak, organizačná zložka ZUŠ.

Adresa organizácie: Školská 595/1, 059 07 Lendak

Právna forma: Organizačná zložka – právnická osoba

Ovplyvňovatelia organizácie

Medzi dôležité organizácie, ktoré svojou činnosťou a pôsobnosťou ovplyvňujú prevádzku ZUŠ Lendak patrí:

• Rada školy pri Spojenej škole Lendak – podáva návrh na vymenovanie riaditeľa školy, vyjadruje sa k hodnoteniu činnosti školy, k plneniu vytýčených zámerov
        • Rodičovské združenie pri Spojenej škole Lendak – zabezpečuje finančnú podporu pri realizácii aktivít ZUŠ, financuje účasť žiakov na súťažiach, podporuje materiálno-technické zabezpečenie ZUŠ Lendak,
        • zamestnanecká rada ZUŠ Lendak – dohliada na zlepšenie podmienok na pracovisku ZUŠ, kontroluje bezpečnosť,
        • Ministerstvo školstva SR – poskytuje školám informácie, usmernenia, tvorí vyhlášky, zákony, nariadenia zamerané na školskú legislatívu a vzdelávanie v umeleckých školách,
        • AZUS – Asociácia základných umeleckých škôl Slovenska – organizácia združujúca štátne a súkromné umelecké školy, ovplyvňujúca legislatívny vývoj umeleckého školstva na Slovensku.

ZUŠ Lendak  je súčasťou Spojenej školy Lendak a v tej je menovaný zástupca riaditeľa, ktorý riadi školu v rámci svojich  kompetencií. ZUŠ Lendak predstavuje mladú organizáciu, ktorá ešte stále podlieha častým vývojovým zmenám, ktoré sú reakciami na aktuálne situácie.

Organizácia prijímania žiakov na štúdium

Záujemcovia o štúdium vo výtvarnom, hudobnom a tanečnom  odbore sú prijímaní v prijímacom konaní vždy prvý júnový týždeň. Prijímacie konanie je oznamované cez dostupné verejné zdroje dva týždne pred zápisom: web školy a obce, lendacká televízia, informačné plagáty.

Spolupráca s rodičmi a inými subjektmi

Raz do roka prebieha plenárne zasadanie rodičovského združenia. Je zvolená rodičovská rada,  aj rada školy.  Pre bežný styk rodiča a školy sú stanovené konzultačné hodiny triednymi učiteľmi ako aj riaditeľom školy. Potreby rodiča a žiaka operatívne rieši zástupca riaditeľa školy v čase ich výskytu.

Základná umelecká škola organizuje vyučovanie v troch odboroch

• Hudobný odbor (HO)
        • výtvarný Odbor (VO)
        • Tanečný odbor (TO)