• Kritéria

• Kritéria na prijatie do Základnej umeleckej školy Lendak

Predpoklady záujemcov o štúdium overujeme talentovou skúškou podľa určených kritérií. Termín príjímacích skúšok sa každý školský rok dozviete v dostatočnom predstihu v novinkách na našej stránke. Od školského roku 2021/22 sa jeden žiak môže zapísať na jeden zo skupinových odborov (tanečný, alebo výtvarný) a jeden  z individuálnych hudobných odborov (hra na gitare, akordeóne, husliach, klavíri, keyboarde, na zobcových flautách, spev).

Dieťa musí prísť v sprievode rodiča s vopred vyplnenou elektronickou prihláškou, ktorú nájdete na odkaze:

Elektronická prihláška

Tešíme sa na vás.

Hudobný odbor – overenie sluchových, rytmických a fyziologických predpokladov (zaspievať jednoduchú pieseň, zopakovať počutý tón, alebo krátky hudobný motív, zopakovať krátky rytmický motív, posúdiť telesné dispozície pre zvolený nástroj)

Prípravné štúdium – žiaci 1. a 2. roč. ZŠ
        • Na základe vyhlásenia prijímacích skúšok a splnenia kritérií pre prijatie do jednotlivých odborov.
        • Môžu sa zapísať aj žiaci, ktorí navštevujú jeden zo skupinových odborov (tanečný, alebo výtvarný).
        1 ročník 1 časti I. stupňa a 1. ročník II. stupňa
        Žiaci, ktorí už navštevujú hudobný odbor na ZUŠ Lendak a chcú sa prihlásiť na ďalší nástroj

Musia splniť tieto kritéria:

• Ukončená 1. časť I. stupňa základného štúdia HO
        • Odporúčanie triedneho učiteľa z HO (že ide o výnimočne nadaného žiaka)
        • Súhlas riaditeľky školy (viaže sa na kapacitné podmienky školy)
        Štúdium pre dospelých Na základe vyhlásenia prijímacích skúšok, splnenia kritérií pre prijatie do jednotlivých odborov.

Výtvarný odbor overenie farebného a tvarového vnímania, posúdenie úrovne grafomotorického a  výtvarného vyjadrenia  (nakresliť jednoduché tvary, alebo motívy podľa pokynu, vytvoriť vlastnú výtvarnú prácu, alebo priniesť práce z domu)

Od 5 rokov, v MŠ predškoláci Môžu sa zapísať na jeden zo skupinových odborov : tanečný, alebo výtvarný.
        od 6 do 15 rokov Môžu sa zapísať na jeden zo skupinových odborov : tanečný, alebo výtvarný.
        od 15 rokov a pre dospelých V prípade vytvorenia skupiny II. stupeň: 4-6 žiakov, ŠPD: 3-5 žiakov.

Tanečný odbor – overenie pohybových schopností, rytmického a hudobného cítenia, posúdenie fyziologických predpokladov (zopakovanie jednoduchého pohybu, rytmického motívu, reagovať pohybom na zahraný hudobný motív – rozlíšiť pomalé, rýchle tempo, prípadne náladu hudby)

od 15 rokov a pre dospelých V prípade vytvorenia skupiny 5-10 žiakov a splnenia požiadaviek na štúdium.