• Akordeónová súťaž

• Vážené kolegyne a kolegovia,

naša škola organizuje 1. ročník Akordeónovej súťaže – Akordeón pod Tatrami.

Budeme radi, ak sa stretneme a vymeníme si skúsenosti v oblasti akordeónu.

Akordeón pod Tatrami 2024

súťaž je určená pre žiakov ZUŠ

• Organizačné pokyny:

Termín: 15. marec 2024

Miesto: Koncertná sála ZUŠ v Lendaku

Prezentácia: 7,15 - 8,15 hod.

Začiatok súťaže: 8,30 hod.

Účastnícky poplatok15 € - súťažiaci

10  € -  pedagóg

10 € - Komorná hrá poplatok za – 1. účastníka

Zápisné zahŕňa obed, občerstvenie, honorár pre porotu, ceny pre súťažiacich. Cestovné náklady hradí vysielajúca organizácia.

/ v prípade doobjednania obedu- cena 5,-€/osoba, treba nás kontaktovať telefonicky vopred /

• Poplatok uhraďte bankovým prevodom na č. účtu:

var. symbol: 15032024

do poznámky: názov školy

• Termín uzávierky prihlášok a poplatkov – 4. marec 2024 !!!
          • V prípade neúčasti sa poplatok po uzávierke súťaže nevracia.
          • Prihlášku vyplňte a zašlite elektronicky TU
          • Tel: 0905 856 325

Podmienky súťaže:

• Kategória sólový akordeón:                                                                 Minutáž

1. kategória: žiaci  8 - 9 rokov                                                                     3 - 4 min.

2. kategória: žiaci 10-12 rokov                                                                    4 - 5 min.

3. kategória: žiaci 13-15 rokov                                                                    5 - 6 min.

• Kategória – Ľudová hudba:                                                                    Minutáž

• Komorná hra:

I. kategória: vekový priemer do 12 rokov                                                    do 5 minút

II. kategória: vekový priemer do 15 rokov                                                   do 7 minút

Podmienkou účasti v súťaži je dodržanie stanovenej minutáže pre jednotlivé kategórie. Súťažiaci zahrá minimálne dve skladby. Súťaž je jednokolová a podmienkou je hra spamäti. Repertoár pozostáva z rôznych hudobných žánrov.

Pre účastníkov kategórie – ľudová hudba je podmienka interpretácia 1 ľudovej piesne z oblasti severného Spiša a druhá – ľubovoľná

Pre zaradenie do jednotlivých kategórií je rozhodujúci vek účastníka v deň konania súťaže.

Výkony súťažiacich bude hodnotiť trojčlenná odborná porota, ktorá svojich žiakov v súťaži nehodnotí.

Odborná porota udeľuje zlaté, strieborné a bronzové pásma v jednotlivých kategóriách a čestné uznania. Porota má právo niektorú cenu neudeliť. Súťažiaci s najvyšším počtom bodov bude vyhlásený ako víťaz vo svojej kategórii. Zo všetkých víťazov bude porotou určený absolútny víťaz.

Kontaktné informácie:

Ing. Anton Gallik tel.: 0905 856 325  akordeonpodtatrami@gmail.com  antongallik@gmai.com  zuslendak@gmail.com

Mgr. Marek Majerčák

zástupca riaditeľky ZUŠ