• Vyučovanie na Základnej umeleckej škole od 1.júna 2020

• Vyučovanie na Základnej umeleckej škole Lendak od 1.6.2020 bude aj naďalej pokračovať dištančnou formou,  ako skupinové,  tak aj individuálne vyučovanie. K tomuto kroku pristúpilo vedenie Spojenej školy Lendak po dôkladnom zvážení všetkých okolností spojených s otvorením základnej umeleckej školy. V prípade potreby  si rodičia a žiaci môžu dohodnúť stretnutie s učiteľmi v základnej umeleckej škole, kde budú k dispozícií dva dni v týždni.

• Výzdoba jedálne.

• Dňa 15.mája 2020 sme sa my - výtvarníci ZUŠ pustili do výzdoby jedálne školy v Lendaku. Na novo natreté steny sme inštalovali práce žiakov a pedagógov. Zavesili sme spolu 20 prác. Je pre nás radosťou, ak máme možnosť sa takto prezentovať. Výsledok posúďte sami.

• Ocenenie vo výtvarnej súťaži.

•

ZUŠ v Lendaku sa môže pochváliť úspechom. Dve žiačky našej školy - Ivanka Neupauerová a  Eliška Rojtášová získali v súťaži  Vesmír očami detí  diplom za najlepšiu ocenenú prácu vo IV. kategórii okresného kola.  Tieto práce - postupujú do celoslovenského kola za okres Poprad. Oceneným želáme ešte ďalšiu výhru!

Mgr. Milada Kotorová

• SME DOMA – TVORÍME DOMA

• Aj napriek dočasnému prerušeniu vyučovania na Základnej umeleckej škole v Lendaku naši žiaci a pedagógovia „nezaháľajú“. Šikovní výtvarníci usilovne pracujú na svojich kreatívnych dielkach, ktoré sú následne nainštalované na budove školy, alebo uverejnené na facebookovej stránke školy. Chceme sa pripomenúť a spríjemniť Vám túto neľahkú dobu aj takýmto projektom, akým je optimistické vyzdobenie budovy a pripomenutie, že aj ZUŠ-ka sa správa zodpovedne a nosí rúška. Hudobníci usilovne cvičia, výtvarníci tvoria, aby sa mohli s Vami stretnúť v budúcom školskom roku a odprezentovať Vám svoju tvorbu na ďalšom z našich koncertov a na pripravovaných výstavách. Tešíme sa na žiakov aj rodičov a veríme v skoré stretnutie s Vami.

Mgr. Petra Fridmanská