• Klavírny workshop v Prešove

• 6. februára 2020, na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Prešove, sa uskutočnil klavírny workshop a koncert klaviristky z Ukrajiny, Mgr. art. Eliny Ivanovej. Elina Ivanova je absolventkou hudobnej akadémie Oddesa National A.V.Nezhdanova, Ukrajina. Momentálne je študentkou doktorandského štúdia. Workshop bol zameraný na techniku hry na klavíri a priniesol nám učiteľom z umeleckej školy nový rozmer výučby hry na klavíri. Po workshope nasledoval koncert spomínanej klaviristky, na ktorom odzneli dve sklaby ruského klaviristu Rachmaninova a jedna skladba od nemeckého skladateľa Bramsa. Koncert sme sledovali zo zatajeným dychom. Slovami sa tá neskutočná energia vychádzajúca zo srdca klaviristky ani nedá opísať. Jednoducho to bolo famózne.

Bc. Matej Kováčik DiS. art.

• Medzinárodná súťaž Poľsko Torúň - ,,Vždy zelená, vždy modrá,,

• V šk. roku 2018/2019 sme sa zúčastnili na medzinárodnej súťaže Poľsko Torúň, s témou ,,Vždy zelená, vždy modrá,,. Získali sme DIPLOM a čestné uznanie za výtvarnú prácu žiačky 9.ročníka Lucii Gallikovej s názvom ,,PORADA,, Žiačka pracovala pod vedením vyučujúcej Denisy Rišianovej. Týmto im srdečne gratulujeme.