• Vianočný koncert

• „Svet na chvíľku stíchol. Svetlá osvetľujú ulice a vločky padajúce z neba ti hladkajú tvár. Pozri sa hore, porozmýšľaj, započúvaj sa. Cítiš to?..... Pomaly prichádza ten čas. Zastaví sa pri dverách, potom vojde dovnútra. Prinesie so sebou vôňu. Tú vôňu, na ktorú čakáš celý rok. Vôňu Vianoc. Usmej sa, lebo na Vianoce sa plnia želania a naša zem je plná nádeji.“

Týmito krásnymi slovami sa začal Vianočný koncert žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy. V roli  chlapca putujúceho po svete, ktorý hľadá pre seba samého to najlepšie „vianočné želanie“ sa predviedol Samuel Hudaček. Deti jednotlivých speváckych, tanečných a hudobných čísel vhadzovali do krabičky putujúceho chlapca poskladané listy. Chlapec čítajúc z týchto listov nakoniec pochopil, že oveľa väčšou hodnotou je dávať, priať a želať druhému človeku, ako sebe samému. A to je vlastne odkaz každých Vianoc. Zastaviť sa, uvedomiť si hodnotu ľudí okolo nás a  želať im to najkrajšie Vianočné želanie. .......aby narodený Ježiško prišiel do všetkých rodín a k všetkým ľuďom, kde vládne pokoj, radosť jeden z druhého a Láska, ktorá je najdôležitejšia na tomto svete.

• Vianočná burza v ZUŠ

• Aj tento rok si pre Vás naša škola pripravila Vianočnú burzu spojenú s výstavou prác jej žiakov. Burza sa konala v dňoch od 9teho do 13teho decembra v priestoroch Základnej umeleckej školy v Lendaku. Ručne vyrobené výrobky potešili nejedného z Vás a mnohí ste odchádzali s úsmevom na tvári, naladení na nadchádzajúci vianočný čas. Ďakujeme, že ste prišli podporiť našu sviatočnú myšlienku a spríjemnili ste si u nás predvianočné dni. Želáme Vám krásne a pokojné Vianoce a Šťastný rok.

• Malé deti sa stretli so Svätým Mikulášom

• Dňa 5.12.2019 nás v kine Goral v Lendaku opäť navštívil  sv.Mikuláš, aby obdaril svojimi darmi tých najmenších členov našej obce. Pri tejto príležitosti si žiaci a ich učitelia pripravili krátky program, aby rozveselili túto milú udalosť. Žiačka Laura Majerčáková  zaspievala skladbu Tři oríšky. Samko Halčin a Lenka Neupauerová nám zahrali na husliach vianočnú skladbu „rolničky“ a Mariana Kočšáková zahrala na heligónke goralské vianočné koledy. Tešíme sa na ďalší rok na túto milú udalosť. S pozdravom p.uč. Adam Bachleda DiS. art., p.uč. Barbora Bachledová DiS. art.,p.uč. Lukáš Oprendek DiS.art.

• Pripravili sme predstavenie „krásnym“ deťom

• Dňa 15. decembra sa konalo v kine Goral mikulášske stretnutie  detí so ZŤP pod záštitou p. uč. A. Gallika a p. uč. M. Lizáka.  Tento deň vyšiel práve na 3. adventnú nedeľu, ktorá sa inak nazýva Gaudete , čo znamená radosť. Po príchode sv. Mikuláša sa teda začalo krátke predstavenie plné radostných okamihov. Na pódiu vystúpili žiaci hudobného  odboru v hre na  akordeóne, husliach a flaute.  Začiatok programu otvorilo duo v podaní  Adriána Koščáka / akordeón/ a Samuela Gallika  /husle/ s piesňou Rolničky. Vo vystúpení pokračovali žiačky Anna Mária Budzáková /altová flauta/ a Zuzana Majerčáková /sopránová flauta/ s piesňou Princezná ze mlejna. Vystúpenie  ZUŠ ukončili žiaci Kristian Žmijovský a  Denis Gallik hrou na  akordeóne so sprievodom p. uč.  Matúša Lizáka. Po predstavení  nasledovalo vystúpenie detí z MŠ, ktoré sa predviedli  tancom, spevom a nádhernými goralskými vinšami. Následne  dostali priestor aj deti sediace v hľadisku. Skoro každé z nich prednieslo sv. Mikulášovi básničku, alebo zaspievalo pieseň. Odmenou im bol potlesk a mikulášsky darček.

• Zuškári na Konzervatóriu v Košiciach

• Dňa 4.12.2019 sa uskutočnil deň otvorených dverí na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach a preto sme sa tam vybrali aj my s našimi žiakmi Janou Koščákovou, Faustínou Nebusovou a Laurou Majerčákovou. V Košiciach a na samotnom Konzervatóriu vládla veľmi príjemná atmosféra. Spomínanú školu sme navštevovali aj my a vďaka tomu sme našich žiakov vedeli rýchlejšie zorientovať v jednotlivých odboroch. Povedali sme im aké odbory sa dajú na Konzervatóriu vyštudovať a aké predmety sa tam vyučujú. Žiaci si pozreli priebeh jednotlivých vyučovacích hodín, konkrétne nás zaujímali predmety určené pre klaviristov, huslistov a spevákov a taktiež sa dozvedeli informácie týkajúce sa prijímacích skúšok. Okrem iného dostali aj možnosť zahrať pred pedagógmi. Tí im povedali svoj názor a oni si ich  cenné rady vzali do budúcnosti. Žiakov táto cesta obohatila o rôzne vedomosti a škola ich oslovila. Teraz ostáva len na nich, ktorým smerom sa vyberú. Dúfam a zároveň verím, že cesta so žiakmi na Konzervatórium nebola posledná a že sa tam ešte niekedy vyberieme. S pozdravom p.uč. Barbora Bachledová DiS. art. a p.uč. Adam Bachleda DiS. art.