• Vystupovali sme v televíznom programe fa-TAL

• V sobotu 28. septembra zavítala do našej obce (farnosti) televízia Lux.  Prostredníctvom novej relácie fa-TAL sa Televízia LUX vydáva na cestu po Slovensku s túžbou hľadať vzácne talenty ukryté v našich farnostiach. Keďže v našej Základnej umeleckej škole sa ukrýva veľa talentov, moderátor relácie Pali Danko oslovil aj nás s prosbou o spoluprácu. V hodinovom televíznom programe, ktorý sa vysielal naživo z kina Goral vystupovali naše “strieborné“  tanečnice z Majstrovstiev Európy pod vedením p. uč. Martiny Janiglošovej.  Pán učiteľ Matúš Lizák sa na záver predstavil so svojím umením, a to hrou na akordeóne. Ďakujeme ešte raz účinkujúcim za šírenie dobrého mena všetkým nám a prajeme veľa úspechov v živote.

• Skvelá správa z Dolného Kubína

• Medzinárodná výtvarná súťaž z názvom BOHÚŇOVÁ PALETA sa každoročne koná v Dolnom Kubíne. Tento rok sa konal už XXII. ročník. Práce našich žiakov tam nechýbali a získali aj krásne ocenenia. V striebornom pásme vo výtvarnej technike maľba, bola ocenená Dominika Lizáková (6 r.) a ocenenie v bronzovom pásme kombinovaných techník získal cenu Janko Nebus (6 r.). Obidvaja pod vedením p. uč. Majerčáka. Oceneným blahoželáme a prajeme veľa inšpiračných podnetov aj do budúcna.

• Výtvarná práca Paľka Badovského bude vystavená v priestoroch dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

• Dnes - v posledný septembrový deň sme dostali radostnú správu: "...na základe výsledkov súťaže Slovensko, krajina v srdci Európy Vám s potešením oznamujeme, že žiak Pavol Badovský (5. ročník) získal 3. miesto ..." Motto v danej kategórii bolo: Choď za svojou hviezdou; čo vidíme na ukážke ocenenej práce. Práca vznikla v triede p. uč. Kotorovej. Prehliadka víťazných prác sa bude konať v októbri 2019 v priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky na Námestí SNP 33 v Bratislave. K úspechu blahoželáme!

• Úspech našej žiačky výtvarného odboru

• Dňa 21.9.2019 sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže „Klasici v komikse“. Súťažné práce sme vyhotovili koncom minulého školského roka. Šlo o náročnú súťaž, v ktorej bolo treba zostaviť a nakresliť komiksový príbeh na námety diel slovenskej spisovateľky Margity Figuli. Naša žiačka Veronika Lizáková obsadila 2. miesto. Okrem diplomu dostala od usporiadateľa – Strednej odbornej školy v Piešťanoch - aj farbičky, antistresovú vymaľovánku, farebné papiere, perá, strúhadlo...Práca vznikla v triede p. uč. Kotorovej. Veronike blahoželáme!